G. Halpern, M.D., Ph.D. - LYPRINOL - prirodzené riešenie na artritídu a ďalšie zápalové ochorenia
Počet strán: 149
Väzba: mäkká
Rozmery: 150 x 230 mm
Hmotnosť: 200 g
Jazyk: anglický
Rok vydania: 2001
„Ach moje boľavé kolená...“
„No vieš, to je starnutie. Staré kĺby začínajú bolieť.“
„To je moja artritída, zlatko. Už viac nedokážem štrikovať ani hrať na klavíri.“
„Nepamätám sa kedy naposledy som si bola rekreačne zabehať. Artritída je tak zlá.“
Znie vám niektorá z týchto viet dôverne? Ak áno, ste typickým z milióna Američanov, ktorí trpia artritídou alebo ktorí sa bezmocne prizerali trápeniu svojich rodičov či starých rodičov, ktorí už boli artritídou zasiahnutí. Možno ste už vyskúšali voľne dostupné liečivá alebo dokonca lieky na predpis. No ak ste ako väčšina ostatných, zistili ste, že prínos takýchto liekov je prinajlepšom krátkodobý. V tom horšom prípade, tieto lieky so sebou prinášajú mnoho nežiaducich účinkov.
„Neexistuje lepší spôsob?“ divili ste sa.
Táto kniha je navrhnutá tak aby vám ukázala lepší spôsob. Je to spôsob ktorý spojil staroveké legendy a zvyky malého novozélandského kmeňa s objavmi a technologickými vymoženosťami dnešných vedcov a výrobcov. Táto kniha vám predstaví Lyprinol, olej získaný zo slávky so zeleným lemom.
Ako vám môže táto kniha pomôcť?
Ak trpíte nejakými zápalovými ochoreniami, Lyprinol vám môže pomôcť. Umožníme vám letmý náhľad do histórie a charakteristík Lyprinolu, zosumarizujeme výsledky nedávneho výskumu extraktov slávky so zeleným lemom a taktiež technické záležitosti obklopujúce vývoj stabilizovaných preparátov zo slávky. Kapitola 3 a 4 sa pozrie na zápalové ochorenia vo všeobecnosti a zvlášť artritídu a ukáže aký účinný vie byť Lyprinol pri redukcii symptómov reumy či osteoartritídy. Kapitola 5 sa zameria na účinky Lyprinolu na srdcovocievny systém a kapitola 6 rozoberie účinnosť na liečbu astmy, alergií a zápalov kože. Kapitola 7 je zameraná na potreby žien, špeciálne tomu ako môže byť Lyprinol nápomocný pri zmiernení menštruačných bolestí. Kapitola 8 ponúka zaujímavý pohľad do budúcnosti rozobratím priebehu nedávneho výskumu a novom použití tohto výnimočného oleja. Kapitola 9 poskytne návod ako užívať Lyprinol.
Prof. Katarína Horáková - AKO MAŤ ZDRAVÉ SRDCE A CIEVY V KAŽDOM VEKU
Počet strán: 350
Väzba: pevná
Rozmery: 135 x 190 mm
Hmotnosť: 660 g
Jazyk: slovenský
Rok vydania: 2024 - doplnené a rozšírené vydanie pôvodného vydania z roku 2016
Ako sa staráme o svoje srdce?
Väčšina z nás macošsky. Kým sa samo neozve, často naň ani nepomyslíme. Štatistické údaje sú toho dôkazom. Epidemiologická situácia vo výskyte ochorení srdca a ciev v Slovenskej republike patria spolu s cievnymi chorobami mozgu k dominantným chorobám obehovej sústavy. Podľa údajov WHO/EURO na Slovensku umrie každý rok na tieto ochorenia 508 ľudí na 100-tisíc obyvateľov. Tým sa zaraďujeme v rámci 34 krajín Európy a 4 zoskupení do poslednej tretiny. Na rozdiel od toho vo vyspelých krajinách Európy dosahuje úmrtnosť na srdcovo-cievne ochorenia 221 ľudí na 100-tisíc obyvateľov, teda o 56 percent menej.
Prečo sa môžeme „pýšiť“ takýmto nechvályhodným umiestnením v celosvetovom meradle? Všetci odborníci sa zhodujú v tom, že najdôležitejšou príčinou, prečo sa ochorenia srdca a ciev tak rozšírili, je nesprávny životný štýl, nezdravé stravovanie, nedostatok pohybu a rozšírené fajčenie. To, že tak často zomierame na srdcový infarkt a mozgovú porážku, je dôsledok aj našej neinformovanosti a nedisciplinovanosti. My sa totiž nenakazíme chronickou chorobou – my si ju pitím alkoholu, prejedaním sa a myslením sami navodzujeme. Srdce a jeho nepretržitá činnosť počas celého nášho života patrí medzi jeden zo zázrakov prírody. Mnohých určite prekvapí, čo všetko zdravé srdce dokáže v spolupráci so „sieťou života“ – cievami a krvou – tekutinou jedinečných vlastností. Ale aj to, čo si spôsobujeme našim nezdravým životným štýlom, ako sami ovplyvňujeme zmeny krvného tlaku, srdcovú frekvenciu, zrážanlivosť krvi, ktoré, ak včas neliečime, navodíme si arytmiu srdca, anginu pectoris, srdcový infarkt, mozgovú porážku či choroby periférnych ciev. Testy odhalia nielen to, čo nám chýba, ale aj návrh riešenia zdravotného problému jednotlivca. Ďalej sa bližšie dozvieme o príčinách, ale aj o možnostiach, ako zabrániť kôrnateniu ciev a rozvíjaniu srdcových chorôb, čo robiť, keď prežívame ich typické prvé príznaky.
Autorka vo svojom príhovore hovorí: “Vrelo odporúčam, začnite ťaženie za zdravé srdce najprv u seba, ďalej vo vašej rodine a prevezmite kontrolu nad vašim zdravím. Staňte sa zástancami života pre zdravé srdce. Pravidelne na to potrebujeme do našej stravy zaradiť v knihe uvedené najdôležitejšie potraviny pre srdce a krvný obeh. Možno neviete, ale až na 90 percent sami rozhodujeme o tom, aké čisté a pružné sú naše cievy a aké zdravé je naše srdce. Zázračný liek neexistuje! Budem veľmi rada, ak moja kniha najde cestu k vašim srdciam.”
V prípade záujmu o nákup kliknite TU!
Prof. Katarína Horáková - AKO MAŤ ZDRAVÝ MOZOG V KAŽDOM VEKU
Počet strán: 256
Väzba: pevná
Rozmery: 135 x 190 mm
Hmotnosť: 450 g
Jazyk: slovenský
Rok vydania: 2017
Ako mať zdravý mozog a chrániť si jeho funkčnosť v každom veku? Táto otázka trápi každého z nás. Nik nechce ostať odkázaný v starobe na starosť svojich príbuzných. Mozog nám umožňuje myslieť, analyzovať, syntetizovať situácie, prijímať rozhodnutia, pamätať si, priestorovo sa orientovať, učiť sa básne či riešiť zložité matematické úlohy. Aj vďaka tomu má človek v prírode výnimočné postavenie. Väčšina z nás si ani neuvedomuje, že aj mozog má nárok na adekvátnu starostlivosť. V našom každodennom živote ho často však zanedbávame. Nadobudli sme falošný pocit, že je oveľa menej zraniteľný, ako iné orgány. Keďže mozog nie je inervovaný, mnohé jeho nemoci sa rozvíjajú v tichosti celé roky i desaťročia. Medzi najzákernejšie a najobávanejšie ochorenia patria Alzheimerova a Parkinsonova choroba.
Kniha Kataríny Horákovej prináša osvedčené recepty, ktoré nám pomôžu uchovať si zdravú myseľ a výbornú pamäť až do vysokého veku. Autorka upriamuje svoju pozornosť na základné komponenty stravy, ktoré sú podstatné pre plnohodnotnú prevádzku nervového systému. Dozvieme sa, čo potrebuje mozog, aby správne fungoval, ale aj čo je nevyhnutné na jeho obnovu a optimálnu funkčnosť. Vysvetľuje prečo treba predchádzať Alzheimerovej alebo Parkinsonovej chorobe už od mladosti. Ďalej autorka odhaľuje, ako si máme chrániť mozog, popisuje prameň dobrej nálady a spôsob výroby hormónov šťastia, poukazuje na to, čo spôsobuje psychickú labilitu a predovšetkým čo je kľúčom k zdraviu nášho mozgu.
Kniha Ako mať zdravý mozog v každom veku je vhodná pre všetky vekové skupiny – deti, ženy i mužov. Kto chce mať múdre deti, kto sa chce dozvedieť, ako docieliť produktívnu inteligenciu a konkurenčné schopnosti, ako sa ľahšie učiť, ale aj kto sa nevie a nechce zmieriť s trápnymi “seniorskými momentami” a nepovažuje ich za normálne, venuje autorka túto knihu. Dáva každému šancu skvalitniť svoj život po všetkých stránkach a prežiť ho v plnej kvalite bez zabúdania a iných nepríjemných prejavov.